O nas
Kontakt

Złamane serce po wyrzuceniu Niemiec z mistrzostw świata kobiet po remisie 1:1 w Australii

Laura Kowalczyk

To pierwszy raz od dziewięciu występów, kiedy drużyna nie zdołała wyjść z fazy grupowej turnieju.

Niemcy mają złamane serce na Mistrzostwach Świata Kobiet w Australii, a druga w rankingu drużyna świata nie zdołała wyjść z fazy grupowej turnieju po raz pierwszy od dziewięciu występów.

Niemcy, byli dwukrotni mistrzowie, zremisowali w czwartek w Brisbane 1:1 z Koreą Południową. Wynik ten odsyła obie drużyny do domu.

Prowadzeni przez kapitana Alexandrę Popp Niemcy stworzyli wiele okazji do zdobycia bramki, ale nie mogli znaleźć zwycięzcy.

Korea Południowa uderzyła na początku szóstej minuty, kiedy Lee Youngju przełamał obronę i znalazł Cho Sohyuna, który zapewnił spokojny finisz.

W 42. minucie Popp wyrównał dla Niemiec po mocnym uderzeniu głową po dośrodkowaniu Svenji Hutha.

Tercjusza Pickarda/AP
Alexandra Popp z Niemiec reaguje po meczu grupy H mistrzostw świata kobiet między Koreą Południową a Niemcami

Niemcy ścigali zwycięskiego gola przez całą drugą połowę, ale niedoszły zwycięski gol Poppa został obalony przez VAR w 57. minucie.

Zaledwie kilka minut później Popp był bliski zdobycia gola kolejnym uderzeniem głową, ale został odrzucony przez poprzeczkę.

Ich ostatnie okazje do zdobycia bramki nadeszły w 11. i 12. minucie przerwy po dwóch strzałach Sydneya Lohmanna – oba niecelne i wysoko.

Kolumbia zwyciężyła w grupie H, a Maroko zajęło drugie miejsce, oba z sześcioma punktami i awansowało do następnej rundy rozgrywek. Niemcy zajęli trzecie miejsce z czterema punktami, podczas gdy Korea Południowa zajęła ostatnie miejsce w grupie z zaledwie jednym punktem.

W ten weekend wiele europejskich drużyn zagra w 1/8 finału, aw sobotę i niedzielę zagrają ze Szwecją, Norwegią, Holandią, Szwajcarią i Hiszpanią.