O nas
Kontakt

Angelina Jolie zmuszona do ujawnienia umów NDA: co mogą ujawnić?

Laura Kowalczyk

Angelina Jolie (2024) and Brad Pitt (2019)

Angelina Jolie musi przedstawić umowę o zachowaniu poufności na osiem lat – nakazał sąd w ramach batalii prawnej z byłym mężem Bradem Pittem w sprawie ich francuskiej winnicy.

Sędzia Lia Martin orzekła, że ​​nagrodzona Oscarem aktorka musi przedstawić wszystkie umowy NDA dotyczące jej własności Château Miraval, winiarni na południu Francji, którą para kupiła w 2014 roku.

Jolie sprzedała swoje udziały w winnicy, ale utrzymuje, że Pitt jej na to nie pozwolił. W kwietniu złożyła wniosek o udostępnienie informacji od zespołu prawnego Pitta, w których wymagała od niej podpisania „rozszerzonej” umowy NDA przed zezwoleniem na sprzedaż.

Prawnicy Pitta zareagowali, zwracając się do sędziego, aby zmusił Jolie do przedłożenia umów NDA, które podpisała w przeszłości. Teraz Jolie musi ujawnić umowy NDA w ciągu 60 dni.

Zespół stojący za Pittem twierdził, że te umowy NDA zadają „znaczący cios w wiarygodność” sprawy Jolie oraz że Jolie rzeczywiście naruszyła swoje zobowiązania umowne wobec Pitta, sprzedając udziały w winnicy rosyjskiemu oligarsze Jurijowi Sheflerowi.

Potencjalne konsekwencje dla obu stron

Istnieją jednak pytania, czy wydanie tych umów NDA może ponownie ugryźć Pitta. Prawnik Jolie, Paul Murphy, powiedział, że „są bardziej niż szczęśliwi, że mogą ich wydać”.

Kontynuuje, że orzeczenie „otwiera drzwi do odkrycia wszystkich kwestii związanych z molestowaniem Pitta”.

Chociaż może się to wydawać prostą transakcją biznesową między rozwiedzioną parą, która niepotrzebnie staje się osobista, rozłam między dwoma czołowymi aktorami jest dobrze nagłośniony w związku z zarzutami Jolie dotyczącymi fizycznego i werbalnego znęcania się nad Pittem.

Para trafiła na pierwsze strony gazet, kiedy rozpoczęli romans na planie Pan i Pani Smith podczas gdy Pitt był nadal żonaty z Jennifer Anniston w 2005 r. Nowo namaszczeni na wpływową parę Hollywood „Brangelina” pobrali się w Château Miraval w 2014 r., który pierwotnie wynajęli w 2008 r. i kupili w tym samym roku.

Posiadłość Miraval Angeliny Jolie i Brada Pitta w Correns we Francji

Jolie i Pitt mają razem sześcioro dzieci, z których troje zostało adoptowanych. W 2016 roku para ogłosiła separację, a Jolie złożyła pozew o rozwód. Ich rozwód został sfinalizowany w 2019 roku.

W 2016 roku Jolie chciała sprzedać swoje udziały w winnicy, ale negocjacje z Pittem zostały zerwane w związku z jego wymaganiem, aby podpisała umowę NDA, „która umownie zabraniałaby jej wypowiadania się poza sądem na temat fizycznego i emocjonalnego znęcania się Pitta nad nią i ich dziećmi”. zarzuciła.

Jolie złożyła skargę prawną przeciwko Pittowi, w której opisała, jak znęcał się fizycznie i werbalnie, gdy rodzina podróżowała z Francji do Kalifornii. „Pitt udusił jedno z dzieci, drugie uderzył w twarz”, a następnie „chwycił Jolie za głowę i potrząsnął nią” – napisano w skardze.

Wygląda na to, że jeśli Jolie będzie zmuszona ujawnić wszystkie umowy NDA dotyczące sprzedaży winnicy, mogą one zawierać szczegóły tego rzekomego incydentu. Na razie jednak wydaje się, że oba zespoły prawne są skłonne zastosować się do tego postanowienia.