O nas
Kontakt

Chcesz spokojnego lotu? Ta europejska linia lotnicza wprowadza strefy wolne od dzieci

Laura Kowalczyk

Chcesz spokojnego lotu?  Ta europejska linia lotnicza wprowadza strefy wolne od dzieci

Corendon jest pierwszym europejskim przewoźnikiem oferującym tę usługę, podążając za przykładem niektórych przewoźników międzynarodowych, takich jak AirAsia.

Jeśli kiedykolwiek musiałeś siedzieć podczas lotu z płaczącym lub wrzeszczącym dzieckiem, być może marzyłeś o linii lotniczej przeznaczonej wyłącznie dla dorosłych.

Na ratunek przybyły tureckie linie lotnicze Corendon Airlines. Firma właśnie ogłosiła, że ​​na jednej ze swoich tras wprowadza strefy wolne od dzieci.

Strefa „Tylko dla dorosłych” dostępna będzie dla pasażerów powyżej 16. roku życia.

Corendon jest pierwszym europejskim przewoźnikiem oferującym tę usługę, podążając za przykładem niektórych przewoźników międzynarodowych, takich jak AirAsia.

Corendon wprowadza na lotach strefy wolne od dzieci

Turecka linia lotnicza Corendon wprowadza strefy wyłącznie dla dorosłych na lotach między Amsterdamem a karaibską wyspą Curaçao. Firma rozpocznie świadczenie usługi w listopadzie tego roku.

Strefa wolna od dzieci będzie zlokalizowana w przedniej części samolotu i będzie posiadać 93 miejsca siedzące zarezerwowane dla podróżnych powyżej 16 roku życia.

Strefa będzie oddzielona od reszty samolotu ścianami i kurtynami. Aby kupić miejsce w strefie „Tylko dla dorosłych”, pasażerowie będą musieli zapłacić dodatkowe 45 euro w jedną stronę.

Dostępnych jest także dziewięć miejsc z dodatkową przestrzenią na nogi, co kosztuje dodatkowe 100 euro za lot.

Założyciel Corendon, Atilay Uslu, powiedział, że strefa wolna od dzieci ma „przystosować podróżnych poszukujących dodatkowego spokoju podczas lotu”.

Uslu twierdzi, że oznacza to również, że rodzice podróżujący z dziećmi mogą mniej martwić się przeszkadzaniem innym pasażerom.

„Mogą cieszyć się walką, nie martwiąc się, że ich dzieci zrobią trochę hałasu” – powiedział.

Corendon oferuje już hotele tylko dla dorosłych w wielu lokalizacjach, w tym w Curaçao, Bodrum i Ibiza.

Które inne linie lotnicze mają strefy wolne od dzieci?

Corendon to pierwsza linia lotnicza w Europie oferująca strefy tylko dla dorosłych, ale niektóre międzynarodowe linie mają już taką usługę.

AirAsia X posiada cichą strefę na swoich lotach długodystansowych A330, która jest zarezerwowana dla pasażerów w wieku 12 lat i starszych.

Scoot, tani przewoźnik z Singapuru, podczas swoich lotów 787 oferuje kabiny ScootinSilence. Są one również dostępne tylko dla podróżnych powyżej 12. roku życia.

TUI, KLM i Transavia powiedziały holenderskiej gazecie NU.nl, że nie mają obecnie planów wykluczania dzieci z części swoich samolotów.

Jednak podróżnicy wydają się być zainteresowani tym pomysłem. W ankiecie przeprowadzonej na zlecenie Newsweeka przez Redfield i Wilton Strategies 1500 dorosłych Amerykanów zostało zapytanych, czy chcieliby, aby w transporcie publicznym znajdowały się obszary wolne od dzieci.

Prawie 60 procent zgodziło się, że strefa tylko dla dorosłych w samolotach i pociągach „byłaby pozytywną rzeczą”, 27 procent nie zgodziło się z tym, a 14 procent nie było pewnych.