O nas
Kontakt

Gwiazda futbolu, a teraz ikona stylu? Angielska zawodniczka Ella Toone założyła własną wytwórnię

Laura Kowalczyk

Gwiazda futbolu, a teraz ikona stylu?  Angielska zawodniczka Ella Toone założyła własną wytwórnię

Ofensywny pomocnik, który był jednym z najbardziej utytułowanych angielskich kobiecych zespołów piłkarskich na Mistrzostwach Świata, prawdopodobnie zarobi na swojej nowo odkrytej sławie i zamiłowaniu do mody.

Mówi się, że świeżo po zejściu z boiska Ella Toone z Anglii planuje własną kolekcję ubrań.

Toone, jedna z najwybitniejszych gwiazd Lwicy, złożyła wniosek o zastrzeżenie jej nazwiska jako znaku towarowego. Sugeruje to, że nie może doczekać się fali swojego sukcesu, nawet po porażce Anglii z Hiszpanią w finale Pucharu Świata kobiet.

Toone od dawna jest gwiazdą stylu swojej drużyny, często strzelając gole, nosząc rzęsy i lakier do paznokci.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ellę Toone (@ellatoone)

Wśród krytyki, że te zawodniczki wyglądają zbyt „kobieco”, sprzeciwiła się, wyjaśniając, że wygląd kobiet nie powinien być piętnowany, niezależnie od ich wyboru kariery.

„Zdecydowanie istnieje stereotyp dotyczący (graczy)” – powiedziała Elledodając: „Ale to, że masz zrobione paznokcie i rzęsy, nie oznacza, że ​​nie możesz grać w piłkę nożną”.

Tegoroczne mistrzostwa świata były dla kobiet najbardziej udane w historii tego sportu, ale pensje są niewystarczające, zwłaszcza w porównaniu z ich odpowiednikami wśród mężczyzn.

Abbie Parr/AP
Ella Toone z pomalowanymi paznokciami gestykuluje podczas finału Mistrzostw Świata Kobiet w piłce nożnej pomiędzy Hiszpanią a Anglią

Średnią pensję zawodniczki Women’s Super League szacuje się na 47 000 funtów (lub 55 000 euro), co stanowi niewielki ułamek zarobków mężczyzn w tej samej kategorii.

Nic więc dziwnego, że Toone i jej koledzy z drużyny już po przejściu na emeryturę planują przejście do kariery medialnej.

Chociaż ofensywny pomocnik współpracował już z firmą Nike przed rozpoczęciem turnieju, szacuje się, że ona i jej inne Lwice mogą pozyskać około 11,5 miliona euro w ramach umów sponsorskich.

Zobacz ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Ellę Toone (@ellatoone)

Mimo że po porażce nie udało jej się „sprowadzić futbolu do domu” w Anglii, Toone i jej zespół są obecnie powszechnie znani.

Wkrótce mogliśmy zobaczyć, jak stają się ambasadorami marek jeszcze większych niż Nike, w tym firm z branży mody i dóbr luksusowych.

Toone jest prawdopodobnie najbardziej stylową kobietą-piłkarką ostatnich czasów, a jej obecność w mediach społecznościowych – prawdopodobnie inspirowana przez olśniewających amerykańskich sportowców – pokazuje, że pragnie przeniknąć do naszych garderob, a także do serc angielskich fanów.