Bezpłatne badania mammograficzne w Gliwicach
Aktualności

Kiedy odbędzie się bezpłatna mammografia w Gliwicach?

Już w styczniu odbędzie się bezpłatna mammografia w Gliwicach. Przy Parku Handlowym Arena przy Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego pojawi się mammobus LUX-MED.

10 stycznia – we wtorek – w godzinach od 9:30 do 16:30 przy Parku Handlowym Arena przy Alei Jana Nowaka-Jeziorańskiego w Gliwicach odbędzie się bezpłatna mammografia. Badania będą mogły wykonać panie w wieku od 50 do 69. roku życia.

Mammografia – na czym polega?

Na badaniu mammograficznym wykonywane są cztery zdjęcia rentgenowskie – po dwie projekcje każdej piersi. Dzięki temu pozwala to na rozpoznanie i wykrycie tak zwanych zmian bezobjawowych w bardzo wczesnym etapie rozwoju nowotworu. Chodzi między innymi o guzki oraz inne nieprawidłowości w piersi. Na to badanie nie jest wymagane skierowanie, ale rejestracja telefoniczna już tak.

REJESTRACJA

Aby wziąć udział w badaniu jest wymagana wcześniejsza rejestracja pod numerem telefonu 58 666 24 44 i 22 338 19 60 lub poprzez formularz kontaktowych na stronie internetowej www.mammo.pl/formularz. Na badanie należy przyjść w maseczce i o wyznaczonej porze podczas rejestracji.

Źródło informacji: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.