O nas
Kontakt

Jak poinformowała 47. brygada armii ukraińskiej, Robotyne został zwolniony

Laura Kowalczyk

Jak poinformowała 47. brygada armii ukraińskiej, Robotyne został zwolniony

Na nagraniu wideo opublikowanym przez ukraińskie wojsko widać ewakuację ludności cywilnej z wioski, która jest w centrum bitwy, która toczy się od dwóch miesięcy.

Jednostka armii ukraińskiej zamieściła w mediach społecznościowych zdjęcia przedstawiające akcję ratowania ludności cywilnej z wyzwolonej spod okupacji rosyjskiej wsi w obwodzie zaporoskim.

W oświadczeniu 47. Brygady Sił Zbrojnych Ukrainy czytamy: „Po dwóch miesiącach intensywnych walk naszej brygadzie, wspieranej przez inne jednostki, udało się przedrzeć przez wielopoziomową obronę okupantów. »

Do filmu udzielono wywiadu z ludźmi z Robotyne. Powiedzieli, że czekali 18 miesięcy na przybycie ukraińskich sił zbrojnych.

W miarę jak na tym obszarze trwały zacięte walki, część mieszkańców wioski została przetransportowana z frontu amerykańskimi pojazdami opancerzonymi Bradley.

Jedna z uratowanych kobiet powiedziała: „Czekaliśmy tak długo, że nie mogliśmy uwierzyć, że to nasi chłopcy. Jesteśmy im bardzo wdzięczni.

„Zasłaniali nas, gdy czekaliśmy w piwnicy na przyjazd pojazdów wojskowych. Ale najważniejsze, że wyjeżdżaliśmy. Wyjechaliśmy dla pokoju, na Ukrainę”.