O nas
Kontakt

Lombardo i Agbegnenou błyszczą w Taszkencie

Laura Kowalczyk

Manuel Lombardo outclasses Danil Lavrentev

Jesteśmy w stolicy Uzbekistanu na drugi dzień Wielkiego Szlema w Taszkencie.

Na arenie Humo widzowie mogli podziwiać fantastyczną ceremonię otwarcia. Błyszczący pokaz świateł, tańca, muzyki i śpiewu, ukazujący to, co najlepsze w uzbeckiej tradycji i kulturze. Porywające, chóralne wykonanie uzbeckiego hymnu narodowego powaliło widzów na kolana!

Dyrektor Generalny IJF, Vlad Marinescu, pogratulował Uzbeckiej Federacji Judo i powitał Otabeka UMAROVA, wiceprzewodniczącego Azjatyckiej Rady Olimpijskiej. Następnie uroczyste otwarcie imprezy otworzył Minister Sportu Republiki Uzbekistanu Adham Ikramov.

Po niesamowitym występie publiczność była podekscytowana możliwością wzięcia udziału w zabawie na tatami i właśnie to dostała!

Ważący -73 kg Manuel Lombardo po zaciętej walce z Danilem Lavrentevem zajął pierwsze miejsce w Taszkencie.

Został odznaczony medalem przez Otabeka UMAROVA, wiceprzewodniczącego Azjatyckiej Rady Olimpijskiej

„Wokoło są piękni ludzie”. powiedział Manuel Lombardo. „Czuję się, jakbym był na południu Włoch i wspaniale było tu walczyć, powtórzę to jeszcze raz: naprawdę poczułem ciepło publiczności”.

Ważąca -63 kg znajoma twarz Clarisse AGBEGNENOU chciała zdobyć swój 10. tytuł Wielkiego Szlema, tym razem przeciwko Momo TATSUKAWA

Wybitna francuska lekkoatletka znakomicie improwizowała, zabezpieczając ramię i poddając przeciwnika.

Wynik ten pchnął ją do najważniejszej 8-stki rozstawionej na nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Paryżu!

Medale wręczył Shahrullo MAHMUDOV Wiceminister Sportu Republiki Uzbekistanu.

„Było naprawdę miło, publiczność kibicowała mi”. — spytała Clarisse AGBEGNENOU. „Znowu niesamowite. I myślę, że wszystko było idealne. Jedzenie było wspaniałe i zamierzam świętować z moim dzieckiem!”

W wadze -70 kg Miriam BUTKEREIT zdobyła bramkę ippon przeciwko francuskiej weterance Margaux Pinot. Niemiec zachwycony możliwością zdobycia złota!

Została odznaczona medalem przez Armena BAGDASAROVA, głównego dyrektora sędziowskiego Międzynarodowej Federacji Judo.

Matthias CASSE, numer 1 na świecie, ważący -81 kg, wykazał się hartem ducha i determinacją, aby wygrać ze swoim kolegą z brązowego medalu olimpijskiego Shamilem BORCHASHVILIM.

Medale wręczył Władimir BARTA Główny Dyrektor Sportowy Międzynarodowej Federacji Judo.

Miejscowa publiczność domagała się sukcesu, a uzbecki judoka ich nie zawiódł i po raz kolejny popisał się umiejętnościami rzucania.

W niedzielę Taszkent wita zawodników wagi ciężkiej! Będzie to idealne zwieńczenie wspaniałego wydarzenia!