O nas
Kontakt

Meta Marka Zuckerberga zwolni kolejne 10 000 pracowników w ramach nowej rundy redukcji etatów

Laura Kowalczyk

Meta Marka Zuckerberga zwolni kolejne 10 000 pracowników w ramach nowej rundy redukcji etatów

Firma macierzysta Facebooka już w listopadzie zwolniła 11 000 pracowników w celu obniżenia kosztów.

Firma macierzysta Facebooka, Meta, zwalnia kolejne 10 000 miejsc pracy i nie obsadzi 5000 wakatów, ponieważ pionier mediów społecznościowych tnie koszty, ogłosił we wtorek.

W listopadzie firma zwolniła 11 000 miejsc pracy, czyli około 13% ówczesnej siły roboczej.

Meta i inne firmy technologiczne agresywnie zatrudniają od co najmniej dwóch lat, aw ostatnich miesiącach zaczęły zwalniać niektórych z tych pracowników.

Na początku ubiegłego miesiąca Meta odnotowała spadające zyski i trzeci z rzędu kwartał spadających przychodów.

Firma poinformowała we wtorek, że zmniejszy wielkość swojego zespołu rekrutacyjnego i dokona dalszych cięć w grupach technologicznych pod koniec kwietnia, a następnie w grupach biznesowych pod koniec maja.

„To będzie trudne i nie da się tego obejść” – powiedział dyrektor generalny Mark Zuckerberg. „Będzie to oznaczało pożegnanie z utalentowanymi i pełnymi pasji kolegami, którzy byli częścią naszego sukcesu”.

Firma z siedzibą w Menlo Park w Kalifornii zainwestowała miliardy dolarów, aby skoncentrować się na metaverse.

W lutym powiedział, że spowolnienie reklamy internetowej i konkurencja ze strony rywali, takich jak TikTok, wpłynęły na wyniki.

„Kiedy w tym roku mówiłem o wydajności, powiedziałem, że częścią naszej pracy będzie redukcja etatów – a to posłuży zarówno do zbudowania odchudzonego, bardziej technicznego biznesu, jak i do poprawy naszych wyników biznesowych. aby umożliwić naszą długoterminową wizję” – Zuckerberg powiedział.

Największe firmy technologiczne w Stanach Zjednoczonych również tną koszty w innych miejscach.

W tym miesiącu Amazon zawiesił budowę swojej drugiej siedziby w Wirginii po największej rundzie zwolnień w historii firmy i zmianie planów dotyczących pracy zdalnej.

Na początku handlu akcje Meta wzrosły o 6%.