O nas
Kontakt

Mistrzostwa Świata kobiet: Holandia pokonała Wietnam 7:0, podczas gdy Stany Zjednoczone unikają zdenerwowania

Laura Kowalczyk

Holenderki wyprzedziły Wietnamczyków o siedem bramek, podczas gdy kobieca drużyna USA z trudem uniknęła największego zamieszania w historii turnieju.

Holandia strzeliła cztery gole w upalnej 15-minutowej pierwszej połowie, pokonując Wietnam 7: 0 we wtorkowym Pucharze Świata Kobiet i zajmując pierwsze miejsce w grupie E.

Holendrzy przystąpili do meczu na drugim miejscu różnicą bramek za Stanami Zjednoczonymi. Ale zwycięstwo w połączeniu z remisem 0: 0 z Portugalią sprawiło, że Holandia wygrała grupę. Stany Zjednoczone awansowały na drugie miejsce.

Holandia dominowała niemal od samego początku. Lieke Martens uderzył w siatkę w ósmej minucie, pokonując bramkarza Wietnamu Tran Thi Kim Thanh, aby rozpocząć strzelanie. Potem rozpoczęło się pogrom, a po golach szybko poszło trzech innych holenderskich graczy.

Esmee Brugts strzelił jednego gola w rzucie po podkręconej piłce spoza pola karnego w 18. minucie, a następnie zdobył kolejnego z niemal tego samego miejsca w drugiej połowie. Jill Roord również strzelił dwa gole.

Holandia awansuje do 1/8 finału po raz trzeci w historii turnieju, w tym do finału z 2019 roku.

Pierwszy przeciwnik Holandii w rundzie pucharowej zostanie wyłoniony na podstawie ostatnich meczów w grupie G w środę. Szwecja prowadzi obecnie w tej grupie, a za nią uplasowały się Włochy. Holendrzy zmierzą się z drużyną z drugiego miejsca.

Stany Zjednoczone wyprzedziły Portugalię po tym, jak zostały wygwizdane przez fanów

Bramkarz Portugalii Ines Pereira gestykuluje podczas meczu piłki nożnej kobiet w grupie E Pucharu Świata pomiędzy Portugalią a Stanami Zjednoczonymi.

Aktualne mistrzynie Stanów Zjednoczonych były o cal od eliminacji kobiet z Mistrzostw Świata, ale późna strata Portugalii pomogła Amerykanom uniknąć największego zdenerwowania w historii turnieju.

Amerykanie przeszli do rundy pucharowej we wtorek pomimo apatycznego, mało inspirującego remisu 0: 0 z Portugalią. Stany Zjednoczone po raz pierwszy w historii turnieju wygrały tylko jeden mecz w grze grupowej.

W chwili wstrzymania oddechu Amerykanie byli o cal od eliminacji, kiedy Ana Capeta prawie zdobyła gola w przerwie dla Portugalii. Jej strzał trafił w prawy słupek i Amerykanie utrzymali remis.

Remis wystarczył, aby zapewnić Amerykanom awans do rundy pucharowej. Stany Zjednoczone wyglądały co najwyżej chwiejnie w grze, którą Amerykanie mieli wygrać.

Amerykanie, najbardziej utytułowana drużyna w historii mistrzostw świata z czterema tytułami, nigdy nie zostali wyeliminowani w fazie grupowej mistrzostw świata.

Po decydującym zwycięstwie nad Wietnamem Holandia udaje się do Sydney, by zmierzyć się z drugą drużyną z grupy G, w skład której wchodzą Szwecja, RPA, Włochy i Argentyna. Stany Zjednoczone grają z czołową drużyną grupy.