O nas
Kontakt

Naukowiec, dla którego współczucie jest sercem medycyny

Laura Kowalczyk

Media City

Sidra Medicine w Katarze to jeden z wiodących na świecie szpitali dla kobiet i dzieci. Jej dyrektor generalny, doktor Iyabo Tinubu-Karch, toruje drogę nowemu sposobowi leczenia najbardziej chorych pacjentów. Jego wizja spersonalizowanej opieki zdrowotnej inspiruje lekarzy i społeczeństwo obywatelskie.

Po nadzorowaniu opieki w zakresie medycyny geriatrycznej w Stanach Zjednoczonych dr Iyabo Tinubu-Karch wspiera obecnie najmłodszych członków społeczeństwa w regionie Zatoki Perskiej. Jako dyrektor generalna Sidra Medicine w Katarze kieruje najnowocześniejszą placówką, której zadaniem jest zapewnianie kobietom i dzieciom światowej klasy opieki zdrowotnej. W 2023 roku magazyn Forbes uznał urodzonego w Wielkiej Brytanii nigeryjskiego lekarza za jednego ze 100 czołowych liderów opieki zdrowotnej na Bliskim Wschodzie.

Dr Tinubu-Karch kieruje zespołem liczącym prawie 4000 osób. Ich celem jest, aby wszyscy pacjenci czuli się bezpiecznie i otoczeni opieką. „W Sidra Medicine chcemy zapewnić doświadczenie, podczas którego pacjenci mniej myślą o swoich zmartwieniach i chorobie, a więcej o powrocie do zdrowia” – powiedziała The Dialogue.

Chociaż dr Tinubu-Karch urodziła się w Wielkiej Brytanii, mieszka w Nigerii. Wraz z matką, wybitną postacią społeczności Joruba w Nigerii, angażuje się w działalność charytatywną w Lagos. Ściśle współpracuje również z rządem Nigerii w celu promowania edukacji na północy kraju.

Patrząc w przyszłość, dr Tinubu-Karch jest oddany medycynie Sidra i zawsze stara się działać lepiej. „Jednym z moich ambitnych celów jest stworzenie innowacyjnego instytutu zajmującego się zdrowiem i dobrym samopoczuciem kobiet” – powiedziała The Dialogue. Jego celem jest zgromadzenie ekspertów z całego świata, połączenie medycyny zachodniej i azjatyckiej oraz dokonanie ekscytujących postępów w opiece zdrowotnej.