O nas
Kontakt

Pociąg na dobranoc: odwiedź siedem najpopularniejszych miast w Europie na tej nowej trasie sypialnej

Laura Kowalczyk

Take in Europe by rail with the Good Night Train

Ta nowa trasa przebiega przez cztery kraje i trzy miasta i oferuje opcje na pokładzie dla wszystkich podróżnych.

Jeśli chcesz w tym roku dodać do swojej listy jedne z najbardziej ekscytujących miejsc w Europie, ale wolisz nie latać, masz szczęście.

Witamy na pokładzie europejskiego pociągu na dobranoc – nowego przedsięwzięcia belgijsko-holenderskiej firmy European Sleeper. Usługa zostanie uruchomiona 25 marca i uzupełni istniejącą trasę Bruksela – Amsterdam – Berlin obsługiwaną już przez firmę.

Pasażerowie zostaną przewiezieni z Antwerpii w Belgii do Rotterdamu w Holandii, przez Drezno w Niemczech i po raz pierwszy jadąc dalej na wschód, do Pragi, stolicy Czech.

Good Night Train będzie zasadniczo hotelem na szynach oferującym różny poziom komfortu w różnych cenach.

Wszystko, co musisz wiedzieć o Pociągu na Dobranoc

Nowa trasa będzie kursować w każdy poniedziałek, środę i piątek z Brukseli o 19:22 i będzie przebiegać do Antwerpii – także w Belgii – a następnie do Rotterdamu i Amsterdamu w Holandii.

Następnie pojedzie dalej do Berlina i Drezna w Niemczech, aż do ostatniego przystanku w Pradze w Czechach o 10:56 następnego dnia.

W drodze powrotnej pociągi wyruszą z Pragi o 18:14 i zakończą podróż w Brukseli o 9:27 następnego ranka. Podróż powrotna będzie odbywać się w każdą niedzielę, wtorek i czwartek.

Trasa ta oznacza, że ​​podróżni mogą kłaść się spać w Belgii, budzić się w Pradze lub odwrotnie i wysiadać na dowolnych przystankach po drodze.

Wszystkie opcje umożliwiają turystom podróż do czterech krajów bez ograniczeń dotyczących bagażu i kłopotów z ochroną lotniska.

Widok na jedną z opcji kabin w pociągu
Widok na jedną z opcji kabin w pociągu

Pasażerowie mają także możliwość wyboru miejsca siedzącego.

Miejsca podstawowe sprzedawane są od 58 euro w jedną stronę i są zalecane na krótszych dystansach na trasach, ale nie są sugerowane na dłuższych podróżach.

W następnej kolejności dostępne są przedziały z kuszetkami. Odpowiednie dla czterech lub sześciu osób, te siedzenia zamieniają się w rozkładane łóżka, gdy zapada noc. Kosztują od 78 € w jedną stronę.

Najwygodniejszą opcją jest wagon „sypialny”. Nie jest to zaskakująco najdroższa oferta, której ceny zaczynają się od 177 euro. W każdym przedziale znajdują się maksymalnie trzy łóżka, co oznacza, że ​​małe grupy podróżnych mogą przebywać razem.

W przeciwieństwie do pozostałych dwóch opcji, zapewnia również oddzielną część wypoczynkową, budzenie i śniadanie wliczone w cenę.

We wszystkich trzech wariantach łatwo dostępne są przedziały przeznaczone wyłącznie dla kobiet, odpowiednie dla podróżujących samotnie kobiet.

Wygodna opcja na europejską przygodę
Wygodna opcja na europejską przygodę

Co trzeba zobaczyć w siedmiu lokalizacjach?

Poznaj jedną z europejskich stolic żywności w Brukseli w Belgii

Zanim wsiądziesz do pociągu, może warto spędzić trochę czasu w stolicy Belgii? Znane jako jedna z kulinarnych stolic Europy, menu obejmuje takie dania jak frytki i gofry. Skosztuj kulinarnych przysmaków, odkrywając oszałamiającą architekturę miasta.

Bruksela może poszczycić się niezliczonymi budynkami w stylu secesyjnym i średniowiecznym, w tym otaczającymi kultowy Wielki Plac i gotycką katedrę św. Guduli.

Jeśli wolisz dziwaczne miejsca, nie przegap fontanny Manneken Pis lub Atomium, charakterystycznego modernistycznego budynku, pierwotnie wzniesionego jako centralny punkt Wystawy Światowej w Brukseli w 1958 roku.

Brukselska ikona Atomium
Brukselska ikona Atomium

Antwerpia, Belgia

Nieco mniej znana niż Bruksela, ale często reklamowana jako „najfajniejsze” miasto w Belgii, Antwerpia jest warta odwiedzenia.

Znane jako „diamentowa stolica” świata, ma wiele do zaoferowania, nawet jeśli biżuteria nie jest dla Ciebie interesująca.

Piękno Antwerpii rozciąga się od ratuszów i ratusza po imponującą fontannę Brabo, a nawet główny dworzec kolejowy, który zachwyca ozdobnymi detalami.

Rotterdam, Holandia

Udaj się do Holandii, a znajdziesz Rotterdam, niezwykły w regionie ze względu na jego centrum zdominowane przez drapacze chmur.

Chociaż prawdopodobnie nie jest tak konwencjonalnie piękna, jak inne miejsca na trasie pociągu, jest to mimo wszystko fascynujący cel.

Znana z dzielnicy Witte de Withstraat, pełnej tętniących życiem barów i klubów nocnych, prawdopodobnie spotkasz tu wielu różnych ludzi. Miasto portowe jest domem dla blisko 200 różnych narodowości, co oznacza, że ​​jest prawdziwym tyglem wielokulturowości.

Amsterdam, Holandia: europejska „Wenecja Północy”

Amsterdam, nazywany „Wenecją Północy”, jest równie kultowy jak jego włoski konkurent.

Jest to obowiązkowy punkt każdej wycieczki po Europie, pełen po brzegi szlaków wodnych znajdujących się na liście UNESCO.

Jeśli interesujesz się sztuką i historią światowej klasy, możesz zrobić coś znacznie gorszego niż wizyta w Rijksmuseum, Muzeum Van Gogha lub Domu Anny Frank.

Nawet spacer po malowniczych kanałach i podziwianie typowo holenderskich budynków, które je otaczają, sam w sobie jest godną rozrywką. Możesz także udać się do Dzielnicy Czerwonych Latarni i okolic, gdzie znajdziesz ciekawe bary i swobodną atmosferę.

Zachód słońca nad Muntplein w Amsterdamie, odbity w pięknych kanałach miasta
Zachód słońca nad Muntplein w Amsterdamie, odbity w pięknych kanałach miasta

Najlepsze życie nocne w Europie w Berlinie, Niemcy

Stolica Niemiec ma reputację ekscytującego miejsca, pełnego kultury i fajnych klubów nocnych.

Jego bogata historia sięga XIII wieku, ale być może to nieco bardziej współczesna tradycja przyciąga rzesze turystów.

Nie przegap XVIII-wiecznej Bramy Brandenburskiej, zbudowanej na rozkaz króla Prus Fryderyka Wilhelma II po przywróceniu władzy orangistów poprzez stłumienie niepokojów społecznych w Holandii.

Jeśli chodzi o XX-wieczne atrakcje, które trzeba zobaczyć, pomnik Holokaustu jest wstrząsającą, ale ważną wizytą, a pozostałości muru berlińskiego stanowią solidne przypomnienie podziału Berlina, który trwał do 1989 roku.

Drezno w Niemczech jest pełne dziedzictwa muzycznego

Na południe od Berlina leży Drezno, często uważane za jedno z najpiękniejszych miast w Niemczech, a właściwie w całej Europie.

Miasto ucierpiało podczas II wojny światowej podczas licznych bombardowań, ale znaczna część jego historycznego centrum – znanego jako „Skrzynia z klejnotami” – została w większości odbudowana i przywrócona do dawnej świetności.

Drezno, które zachwyca architekturą barokową i rokokową, słynie również z imponującego dziedzictwa muzycznego, jako ojczyzna kompozytorów, w tym Wagnera i Schütza.

Słynie także z kuchni saksońskiej – pomyśl o pożywnych gulaszach i kluskach.

Widok na historyczne centrum Drezna z łodziami parowymi na Łabie
Widok na historyczne centrum Drezna z łodziami parowymi na Łabie

Praga w Czechach to jedno z najtańszych miejsc w Europie

Jako ostatni przystanek na trasie Pociągu na Dobranoc, Praga z pewnością nie zawodzi.

Oprócz imponujących średniowiecznych budynków, gotyckiej starówki i wspaniałego zamku praskiego, stolica Czech jest również jednym z najtańszych miejsc w całej Europie.

Oferując piwo za około 1 euro i niedrogie posiłki, jest to idealne rozwiązanie dla osób o ograniczonym budżecie.

Jest również znana z tego, że jest jednym z najbezpieczniejszych miejsc na kontynencie – dlatego jeśli nas o to poprosisz, zatrzymanie się w Pradze na kilka kolejnych dni jest bardzo dobrym pomysłem.