Potrącenie na oznakowanym przejściu w Gliwicach
Aktualności

Potrącenie na oznakowanym przejściu w Gliwicach

W minioną środę miało miejsce potrącenie na oznakowanym przejściu dla pieszych w Gliwicach przy ulicy Skowrońskiej.

16 listopada o godzinie 17:45, doszło do potrącenia pieszej na oznakowanym przejściu dla pieszych przy ulicy Skowrońskiej w Gliwicach. 78-letnie kobieta przechodziła przez jezdnię prawidłowo. Niestety doznała poważnych obrażeń ciała i trafiła do szpitala.

Potrącenie na oznakowanym przejściu w Gliwicach

Poszkodowana kobieta znajdowała się już w połowie oznakowanego przejścia, gdy potrąciła ją osobówka marki Citroen, który kierowany był przez 60-letnią mieszkankę powiatu tarnogórskiej. Kierowca był trzeźwy. Policja bada teraz dokładnie okoliczności potrącenia. Gliwicka policja apeluje:

„Raz jeszcze apelujemy do wszystkich, i kierowców, i pieszych, o ostrożność na drogach, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zmrok zapada wcześniej, ale i w ciągu dnia widoczność nie zawsze jest dobra. W tym czasie pogarsza się również koncentracja kierujących, dlatego tak ważna jest wzmożona czujność.

W najbliższych dniach policja będzie przeprowadzać kolejne działania koncentrujące się przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każde wykroczenie stwarzające zagrożenie dla pieszych będzie karane bez taryfy ulgowej.”

Źródło informacji: KMP Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.