O nas
Kontakt

Powrót „Highlandera” w reżyserii Henry’ego Cavilla powraca

Laura Kowalczyk

Powrót „Highlandera” w reżyserii Henry’ego Cavilla powraca

Może być tylko jeden… więcej? Wygląda na to, że Henry Cavill zagra główną rolę w wznowieniu ukochanej serii przygodowych gier akcji Highlander.

Kiedy pierwszy Góral film wydano w 1986 roku, fani zakochali się w dziwacznym brytyjsko-amerykańskim filmie akcji z Christopherem Lambertem w roli Connora MacLeoda, nieśmiertelnego Szkota urodzonego w XVI wieku. Mieszkając obecnie jako handlarz antykami w Nowym Jorku w latach 80., MacLeod musi stawić czoła swojemu zaprzysiężonemu wrogowi w ramach toczącej się nieśmiertelnej wojny.

Śmieszne, brutalne i kampowe; Seria Highlander obejmowała pięć filmów, dwa seriale telewizyjne, film anime, serial animowany flash, książki, komiksy i wiele więcej.

Jednak seria zgasła po filmie telewizyjnym z 2007 roku Góral: Źródło. Od 2008 roku toczą się dyskusje na temat ponownego uruchomienia serii, przy czym podobno trwają prace nad remake’iem oryginału.

Jeden jedyny

W 2016 r. Johna Wicka Do projektu zaangażowany był reżyser Chad Stalheski, a aktor-Superman Henry Cavill prowadził rozmowy, aby zagrać w serialu co najmniej od 2021 roku.

Teraz wydaje się, że Stalheski potwierdził, że prace nad filmem trwają 15 lat. W podcaście Happy Sad Confused reżyser powiedział: „Myślę, że mamy teraz kilka bardzo dobrych elementów. Sztuka polega na tym, że mając slogan „może być tylko jeden”, nie można po prostu zabić wszystkich za pierwszym razem.

„Powiem to najpierw za ciebie, nasza historia angażuje wiele tych samych postaci i tym podobnych, ale uwzględniliśmy także elementy ze wszystkich programów telewizyjnych i staramy się zrobić trochę prequelu , konfiguracja The Gathering, więc mamy miejsce na rozwój obiektu” – dodał Stalheski.

„Highlander, mogę ci już teraz powiedzieć… jeśli zbierzemy się w sobie i nakręcimy ten film, będziemy mieli całymi dniami pomysły na to, jak stworzyć najfajniejsze postacie i zrobić z tego epicki program telewizyjny” – powiedział reżyser. „Po prostu myślę, że to bogata, bogata, bogata, bogata mitologia. Kiedy możesz wybrać dowolny okres w czasie, dowolną narodowość, dowolną kulturę, dowolny typ osoby i uczynić z niej nieśmiertelną, a potem musisz stoczyć pojedynek i poradzić sobie z ciężarem nieśmiertelności, jest to dla mnie cholernie fajne.

Cavill mówił już wcześniej, jak bardzo jest podekscytowany projektem, zwłaszcza po niedawnej serii pechów, które sprawiły, że został odsunięty od ról Supermana i Wiedźmina. „Głębokie zanurzenie się w opowiadanie historii franczyzowej przy użyciu wszystkich dostępnych nam narzędzi sprawi, że będzie to przygoda, której ja (i mam nadzieję, że wy wszyscy) nigdy nie zapomnę. Jak widać po tym przesunięciu, ostatnio zagłębiłem się w część mojego szkockiego dziedzictwa i niechcący rozpocząłem badania podstawowe!” Cavill powiedział.