O nas
Kontakt

Riner po raz kolejny triumfuje

Laura Kowalczyk

Riner triumphs yet again

Wracamy na trzeci i ostatni dzień słynnej 50. edycji kultowego paryskiego Wielkiego Szlema.

AccorHotels Arena była pełna wielbicieli judo, którzy chcieli zobaczyć, jak ich bohaterowie błyszczą.

Siedmiokrotna mistrzyni Wielkiego Szlema w Paryżu Clarisse Agbegnenou rozdawała autografy swoim zagorzałym kibicom!

Podczas ceremonii upamiętniającej najlepsze momenty 2023 roku dla rodziny judo ogłoszono zwycięzców corocznych nagród Judo Awards.

Miał miejsce fantastyczny pokaz wartości judo pomiędzy przyszłymi mistrzami judo a niektórymi tytanami tego sportu! Mieszane doświadczenie zespołowe, którego te dzieci nigdy nie zapomną! Cóż za występ dla fanów z Bercy! Niesamowite przeżycie dla społeczności judo.

W kategorii -90 kg Mihael ZGANK z Turcji wykonał fantastyczne przejście, aby zapewnić sobie trzymanie. Ippon i złoty medal w Paryżu zaledwie tydzień po tym, jak stanął na podium w Portugalii!

Ambasador IJF Albano CARRISI wręczył medale.

W wadze -78 kg Anna-Maria WAGNER zajęła 1. miejsce – jej 7. złoto Wielkiego Szlema!

Medale wręczył członek MKOl i prezydent NKOl Dżibuti Aïcha GARAD ALI.

W kategorii -100 kg mistrz olimpijski Aaron Wolf pokonał Nikoloza SHEZADISHVILIego waza-ari, co stanowi kolejny złoty medal dla Japonii!

Dyrektor generalny Harvest Group Almaz ALSENOV wręczył medale.

W wadze +78kg Romane DICKO szybko przeszła do finału – w niecałą minutę na tatami i została mistrzynią Paryża! Uroczystości dookoła!

Medale wręczył dyrektor generalny Renault Fabrice CAMBOLIVE

„Naprawdę myślę i naprawdę czuję, że to najlepsze zawody na świecie” – powiedział Romane Dicko. „Francuzi naprawdę interesują się judo. Myślę, że to jest jak duża sałatka z dużą ilością dobrych składników i tak, udało się” .

W końcu nadszedł czas na człowieka, którego wszyscy przyszli zobaczyć – kultowego Teddy’ego Rinera – waza-ari ze złotym wynikiem zapewnił mu rekordowe, ósme zwycięstwo w Paryżu! Fani oszaleli, a uczucie było elektryzujące! Jak zawsze można było zobaczyć jego wartości judo i umiejętności pokazowe.

Medale wręczył dyrektor zarządzający Crédit Agricole Philippe BRASSAC.

Wywiad z Teddym RINEREM (FRA) (angielski)

„To wspaniale” – powiedział Teddy Riner. „To wspaniale, bo tu jest mój dom i kiedy widzę dzieci, rodzinę i fanów judo wołających moje imię, jest wspaniale. Czysty tlen”.

Francuska drużyna nie zawiodła fanów – ippon za ippon, wprawiając publiczność w szał!

To wszystko na temat Wielkiego Szlema w Paryżu – kolejnej niesamowitej edycji tych historycznych zawodów! Już niedługo wrócimy do Paryża na Igrzyska Olimpijskie!