O nas
Kontakt

Tesla przypomina o prawie 4000 Cybertruckach z powodu usterki pedału przyspieszenia

Laura Kowalczyk

A Tesla Cybertruck is on display at the Tesla showroom in Buena Park, Calif. on Sunday Dec. 3, 2023.

Tesla wycofała prawie 4000 swoich Cybertrucków na rok 2024 po wykryciu usterki pedału przyspieszenia.

Tesla wycofuje ze sprzedaży 3878 swoich Cybertrucków na rok 2024 po tym, jak odkryła, że ​​pedał przyspieszenia może potencjalnie utknąć w pozycji „pedał dociśnięty do metalu”, powodując niezamierzone przyspieszenie pojazdu i zwiększając ryzyko wypadku.

Z zgłoszenia złożonego do Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA) wynika, że ​​nakładka pedału przyspieszenia może się przesunąć i zostać uwięziona w tapicerce wnętrza.

Według NHTSA wycofanie dotyczy modelu Cybertrucks z roku 2024 wyprodukowanego między 13 listopada 2023 r. a 4 kwietnia 2024 r.

Według NHTSA na poniedziałek Tesla nie była świadoma żadnych kolizji, obrażeń ani zgonów związanych z tym problemem. Według NHTSA do środy tego tygodnia produkowane cyberciężarówki zostały wyposażone w nowy element pedału przyspieszenia.

Tesla, na której czele stoi miliarder Elon Musk, oświadczyła, że ​​bezpłatnie wymieni lub naprawi zespół pedału przyspieszenia.

Oczekuje się, że pisma z powiadomieniami zostaną wysłane do właścicieli pojazdów w czerwcu.

Producent samochodów dostarczył klientom pierwszy tuzin swoich futurystycznych pickupów Cybertruck w listopadzie, dwa lata z opóźnieniem w stosunku do pierwotnego harmonogramu, przy niepewności co do terminu rozpoczęcia produkcji na dużą skalę.

Musk odniósł się do trudności związanych z masową produkcją pojazdu, mówiąc podczas telekonferencji firmy w trzecim kwartale w październiku, że „kopaliśmy własny grób z Cybertruckiem”.

Więcej informacji na temat tej historii można znaleźć w filmie w odtwarzaczu multimedialnym powyżej.