AktualnościKultura

Tydzień Bibliotek w Gliwicach

„Świat w jednym miejscu” – takie hasło możemy znaleźć na plakacie promującym Tydzień Bibliotek w Gliwicach. Jakie wydarzenia na nas czekają?

Tydzień Bibliotek w Gliwicach pod hasłem „Świat w jednym miejscu” zaczął się 8 maja i potrwa do 15 maja. To już dziewiętnasta edycja Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Między innymi czekają na nas spotkania autorskie z Anną Dziewit-Meller i Justyną Sobolewską.

Tydzień Bibliotek w Gliwicach

Tydzień Bibliotek w Gliwicach

Już jutro – 10 maja, czeka na nas spotkanie autorskie z dwoma paniami – Anną Dziewit-Meller i Justyną Sobolewską. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Centralnej przy ulicy Kościuszki 17, o godzinie 18:00. Na wywiadzie będzie mowa o ich najnowszej publikacji zatytułowanej „Stówka. Przeczytaj to jeszcze raz”. Panie w książce przyglądają się innym publikacją, które miały kluczowy wpływ na ich życie oraz ukształtowały ich spojrzenie na świat.

Z kolei 13 maja, o godzinie 18:00 odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Piotrem Wnukiem. To wydarzenie jest przeznaczone dla tych, których lubią długie i nieoczywiste podróże. Podróżnik opowie o swoich trzech kilkumiesięcznych wyprawach do Laosu. Na spotkaniu dowiemy się między innymi jak wygląda życie w laotańskiej wiosce, dlaczego nie wolno zapukać do czyjegoś domu, a także kiedy i po co składamy ofiarę z byka w Laosie.

Więcej wydarzeń z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek znajdziecie na stronie www.biblioreka.gliwice.pl.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.