Ekoakcja Zima w Gliwicach
Aktualności

Ekoakcja Zima w Gliwicach

Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach rozpoczyna Akcję Zima, ale w postaci ekologicznej. Miejska jednostka znalazła nowy sposób na walkę z oblodzeniem.

Ekoakcja Zima – dlaczego to tak nazwaliśmy? Już wyjaśniamy – Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach zastosuje nowy i ekologiczny sposób walki z oblodzeniem chodników i przystanków komunikacji miejskiej. W tym roku nie będą obsypywane solą drogową, a środkiem bardziej przyjaznym środowisku – chlorek magnezu.

– Akcja Zima jest w pełnej gotowości. Na chodnikach, przystankach, Starówce i strefie płatnego parkowania do usuwania śniegu i lodu nasi wykonawcy będą zobowiązani używać chlorku magnezu. Środek ten nie wykazuje negatywnego wpływu zarówno na organizm człowieka, jak i nasadzone w pasach drogowych rośliny. Jego stosowanie jest przyjazne dla psich łap, nie niszczy obuwia i jest neutralne dla nawierzchni chodników – wyjaśnił Jadwiga Jagiełło-Stiborska, rzecznik prasowy Zarządu Dróg miejskich w Gliwicach.

Ekoakcja Zima w Gliwicach

W naszym mieście – jak co roku – o odśnieżanie miejskich ulic zadba miejska jednostka. Pod opieką ma ponad 4 mln m2 powierzchni dróg, chodników i przystanków. Chlorek magnezu będzie użyty także na Starówce i w strefie płatnego parkowania.

Zgłoszenia związane z warunkami zimowymi na drogach i chodnikach administrowanych przez gliwicki ZDM przyjmują wyznaczeni pracownicy jednostki pod numerami telefonów: 607 606 225, 667 096 122 i 607 608 832. Wykonawca jest gotowy do pracy przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia – nawet w przypadku bezśnieżnej zimy.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.