Fundacja Petralana zakupiła generatory prądu szkołom z Drohobycza
Aktualności

Fundacja Petralana zakupiła generatory prądu szkołom z Drohobycza

Fundacja PETRALANA przekaże szkołom z Drohobycza 12 agregatów prądotwórczych o łącznej mocy 39 kW. Sprzęt pomoże w funkcjonowaniu szkół w tym mieście.

Fundacja PETRALANA dzięki wsparciu mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców od samego początku wojny prowadzi zbiórkę dla Ukrainy i z wpłacanych środków finansuje zakup najpotrzebniejszych artykułów.

Fundacja Petralana zakupiła generatory prądu szkołom z Drohobycza

Dzięki nowym agregatorom prądotwórczy – dzieci ze szkół w Drohobyczu będą mogły swobodnie się uczyć, a placówki będą mogły funkcjonować podczas zbliżającej się zimy. Przypomnijmy, że nadal trwa atak na Ukrainę przez Rosję. Rosyjskie wojska niszczą ukraińską infrastrukturę energetyczną. Zakup urządzeń sfinansowano przez Fundację Petralana, dzięki wsparciu firmy Fortum.

Wsparcie Ukrainy

Zakup agregatorów prądotwórczych to nie pierwsze działanie, które wspiera osoby dotknięte wojną w Ukrainie. Cały czas miasto i fundacje pomagają Ukraińcom.

– Wśród najważniejszych działań Fundacji PETRALANA warto wymienić organizację zbiórki na ambulans w pierwszych dniach wojny, zakup ładowarek solarnych dla ukraińskich żołnierzy z Żytomierza, zakup sprzętu AGD i przekazanie władzom Drohobycza materiałów potrzebnych do budowy lokali mieszkalnych – wyliczał Wojciech Greczkowicz, prezes Fundacji PETRALANA.

Nadal możemy wesprzeć osoby dotknięte wojną na Ukrainie. Wpłat można dokonywać na konto Fundacja Petralana w PKO Banku Polskim: 25 1020 2313 0000 3802 0531 2709 z dopiskiem „Pomoc Ukrainie”.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.