Nocny rolkowy przejazd już pod koniec września w Gliwicach
AktualnościSport

Nocny rolkowy przejazd już pod koniec września w Gliwicach

Nocny rolkowy przejazd ulicami miasta odbędzie się już 29 września wraz z imprezą ISOVER Nightskating Gliwice.

Po trzyletniej przerwie do naszego miasta wraca wyjątkowe i sportowe wydarzenie. Kilkuset rolkarzy przejdzie nocą przez gliwickie ulice. Pokonają trasę około 12 km i będą się jeszcze przy tym świetnie bawić. Nocny rolkowy przejazd odbędzie się 29 września – ISOVER Nightskating Gliwice.

Nocny rolkowy przejazd już pod koniec września w Gliwicach

ISOVER Nightskating Gliwice rozpocznie się w czwartek o godzinie 20:00. Rolkarze będą mieli do pokonania 12-kilometrową trasę i niemal dwie godziny nocnej jazdy po gliwickich ulicach. Jednak przed wyruszeniem w rolkową podróż, spotkamy się na placu Krakowskim, gdzie uczestnicy odbiorą wodę i odblaskowe opaski.

Trasa będzie przebiegała przez ulice: Łużycką, Księdza Marcina Strzody, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Powstańców Warszawy, Jasnogórską,  Jana Siemińskiego, Jana III Sobieskiego, Tadeusza Kościuszki, Nowy Świat, Pszczyńską, Bojkowską, Południową Obwodnicą Gliwic i Okrężną. Po tej części trasy rolkarze będą mieli 30-minutową przerwę, a po niej ruszą w dalszą podróż. Tym razem pokonają ulice: Okrężną, Macieja Płażyńskiego, Pszczyńską, Panewnicką, Kujawską, przejadą rondem Akademickim i ulicą Łużycką, by około godziny 22.00 zakończyć przejazd na placu Krakowskim

O bezpieczeństwo uczestników zadbają organizatorzy i funkcjonariusze policji. Podczas przejazdu kolumnę rolkarzy eskortować będą radiowozy policji i pojazdy organizatora. W związku z imprezą będą przyblokowane niektóre skrzyżowania z rolkowej trasu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” z Katowic. Wydarzenie swoim patronatem objął Prezydent Miasta Gliwice – Adam Neumann.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Aby wziąć udział w imprezie – należy po prostu pojawić się w miejscu zbiórki z własnymi rolkami. Dzieci dodatkowo muszą mieć kask i ochraniacze oraz mogą wystartować wyłącznie pod opieką opiekuna.

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku organizatora: @nightskating.polska.

Źródło informacji: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.