„Zaczarowany świat operetki” w Gliwicach
AktualnościKultura

„Zaczarowany świat operetki” w Gliwicach

Na początku października odbędzie się „Zaczarowany świat operetki” w Teatrze Miejskim w Gliwicach. W programie znajdziemy największe operetkowe przeboje.

Galę muzyczną „Zaczarowany świat operetki” przygotowała Fundacja ORFEO im. Bogusława Kaczyńskiego jako wydarzenie specjalne IV Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego, który obejmuje kilkanaście imprez na terenie trzech województw: lubelskie, mazowieckie i śląskie. Scenariuszem, reżyserią i prowadzeniem gali zajął się Krzysztof Korwin-Piotrowski – dyrektor artystyczny tego festiwalu.

„Zaczarowany świat operetki” w Gliwicach

W programie gliwickiego wydarzenia znajdziemy największe hity muzyki operetkowej, którą skomponowali sami mistrzowie tego gatunku: Johann Strauss, Franz Lehar, Emmerich Kalman, Paul Abraham. Zabrzmią utwory z „Zemsty nietoperza”, „Wiedeńskiej krwi”, „Hrabiny Maricy” czy „Wesołej wdówki”. Artyści zaśpiewają również kilka przebojów z musicali, który prapremiery miały miejsce na deskach Operetki Śląskiej, między innymi „Człowieka z La Manchy”.

Na scenie wystąpią: Wioletta Białk (sopran), Małgorzata Długosz (sopran), Jolanta Kremer (sopran), Anita Maszczyk (sopran), Łukasz Gaj (tenor), Adam Sobierajski (tenor) oraz Orkiestra Straussowska Orfeum pod dyrekcją Adama Mazonia.

Koncerty zaplanowano na 1 i 2 października o godzinie 18:00 w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Bilety dostępne są w kasach gliwickiej placówki i na stronie teatr.gliwice.pl.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
1
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.