Rodzinny Piknik Seniora za nami
Zdjęcie: M. Buksa / UM Gliwice
AktualnościLifestyle

Rodzinny Piknik Seniora za nami

W miniony weekend odbył się IX Rodzinny Piknik Seniora w Parku Chopina w Gliwicach. Czekały na nas różne atrakcje z zakresy zdrowia, ciała i ducha oraz rozrywki.

Kolejna edycja Rodzinnego Pikniku Seniora przyciągnęła do Parku Chopina tłumy. Wydarzenie nie tylko gościło seniorów, ale także całe rodziny. Na początku imprezy ruszył kolorowy korowód seniorów, który do gliwickiego parku poprowadziła Orkiestra Dęta z Ostropy.

Rodzinny Piknik Seniora za nami

Park podzielono na trzy strefy tematyczne – zdrowie, ciało i duch oraz rozrywkę. Centrum imprezy była scena, na której zagrali dla nas: Marek Sołtysek, Orkiestra Dęta z Ostropy oraz Jolanta  i Jacek Kierokowie. Z jakich atrakcji mogliśmy skorzystać?

Strefa zdrowia

Tutaj czekały na nas spotkania ze specjalistami i różnego rodzaju konsultacje – kardiologiczne, dietetyczne, onkologiczne, dermatologiczne, laryngologiczne i ginekologiczno-położnicze. W tej strefie mogliśmy się nauczyć samobadania piersi, zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy czy też wykonać mammografie. Strefa ta miała także swoją scenę plenerową, na której mogliśmy wysłuchać rozmów o zdrowiu z specjalistami. Pojawiło się również stanowisko NFZ, gdzie mogliśmy wyrobić między innymi europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego (EKUZ) oraz uzyskać pomoc w założeniu IKP – Internetowego Konta Pacjenta.

Strefa ciała i ducha

W tej strefie między innymi czekały na nas masaże dłoni, joga, trening Tai-Chi oraz trening Nordic Walking.

Strefa rozrywki

Strefa rozrywki przyniosła nam wiele warsztatów, atrakcji dla dzieci i koncertów. Odbyły się warsztaty rękodzieła – wyplatania wianków, sadzenia ziół w doniczkach ozdobionych techniką decoupage, filcowania czy też warsztaty pieczenia chleba. Były też atrakcje dla najmłodszych w postaci karmienia królika z nagrodami, balonowe zwierzaki, zabawy z bańkami mydlanymi i innych różnych gier oraz zabaw. Mogliśmy spotkać także maskotkę Misia Strażnika. Swoją strefę miały także służby porządkowe – Straż Miejska i Komenda Miejska Policji. W strefie bezpieczeństwa miały miejsce pokazy wozu strażackiego, symulatory – dachowania, jazdy pod wpływem alkoholu, zderzenia i trenażera czasu reakcji. Mogliśmy skorzystać z ćwiczeń z użyciem alkogogli i narkogogli.

W gliwickim parku odbyło się również Narodowe Czytanie „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza, która przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.