Petralana radzi: najpierw docieplenie, potem zmiana źródła ciepła
Aktualności

Petralana radzi: najpierw docieplenie, potem zmiana źródła ciepła

Właściwe docieplenie ścian, poddaszy i stropów produktami PETRALANA zmniejszy ceny rachunków za energię elektryczną w naszych domach.

Dobrze ocieplony budynek to gwarancja mniejszego zużycia energii i niższych rachunków, ponieważ nieocieplone lub niedostatecznie ocieplone domy generują wysokie koszty ogrzewania, ponieważ większość ciepła po prostu z nich ucieka.

Dlatego przed decyzją o wymianie lub modernizacji źródła ciepła warto przemyśleć docieplenie budynku. Zastosowanie materiałów najwyższej jakości to pewność, że nasz dom będzie właściwie przygotowany na zimę – radzi Radosław Tumielewicz, prezes PETRALANA SA.

Najpierw audyt

Planowanie ocieplenia należy rozpocząć od audytu energetycznego budynku, który wskaże jakie produkty oraz rozwiązania zastosować. Według danych portalu termomodernizacja.org w Polsce zużywa się ponad dwukrotnie więcej energii na jednostkę powierzchni mieszkaniowej niż w krajach Europy Zachodniej o podobnym klimacie. Przeprowadzanie audytów energetycznych ma zmienić tę dysproporcję. Ich celem jest bowiem zmniejszenie zużycia energii i kosztów eksploatacyjnych w budynku.

PETRALIGHT do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej

Po wykonanym audycie i wskazaniu parametrów materiałów do izolacji przychodzi czas na wybór wśród rozwiązań wielu producentów. Liderem sprzedaży wśród produktów z mineralnej wełny skalnej PETRALANA do zastosowania we wnętrzach są płyty PETRALIGHT przeznaczone do izolacji termicznej, akustycznej i przeciwogniowej. Płyty są lekkie, mają praktyczny format i charakteryzują się wysoką sprężystością. Posiadają także wyjątkowo wysoki współczynnik pochłaniania dźwięku (0,95).

PETRAFAS do wnętrz i na zewnątrz

Ocieplenie, które świetnie sprawdzi się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz to PETRAFAS 34. Z kolei do ocieplenia stropów nad garażami, przejazdami i piwnicami warto użyć płyt PETRALAMELA-FG.

Jaki tynk po ociepleniu mineralną wełną skalną

Podstawową zaletą mineralnej wełny skalnej jest jej wysoka paroprzepuszczalność. Cecha ta wyróżnia wełnę mineralną spośród wszystkich dostępnych na rynku materiałów izolacyjnych. Trudno nie doceniać tej właściwości, ponieważ paroprzepuszczalość ścian jest jednym z czynników mających wpływ na optymalny mikroklimat w pomieszczeniach – nadmiar wilgoci wpływa na rozwój pleśni i grzybów.

Z tego względu tynk stosowany do wykończenia ścian zewnętrznych ocieplonych wełną mineralną powinien również odznaczać się wysoką paroprzepuszczalnością. Zapewniają ją tynki mineralne, silikatowe i silikonowe. Należy przy tym unikać tynków akrylowych, które charakteryzują się niską paroprzepuszczalnością, niwelując w ten sposób podstawowe zalety zastosowania mineralnej wełny mineralnej – radzi Krzysztof Szostek, Technical Advisor PETRALANA S.A.

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.