Powstaną nowe boiska dla Sośnicy
AktualnościSport

Powstaną nowe boiska dla Sośnicy

To dobra informacja dla mieszkańców dzielnicy Gliwic – Sośnicy. Powstaną nowe boiska przy ulicy Jesiennej w pobliżu stawu Szachta.

W Sośnicy powstaną dwa nowe boiska przy ulicy Jesiennej w pobliżu stawu Szachta. Mieszkańcy dzielnicy zyskają nowe obiekty do gry w piłkę nożną i ręczną – plażową. Inwestycja powstaje w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Powstaną nowe boiska dla Sośnicy

Boisko w dzielnicy Gliwic będzie miało wymiar 39×30 metrów, z polem do gry o wymiarach 35×26 metrów. Na nim będziemy mogli zagrać w piłkę nożną i piłkę ręczną – plażową. W okolicy nowych obiektów, znajdują się już dwa małe boiska do siatkówki plażowej. Po zakończeniu budowy nowych boisk sportowych, teren ma zostać ogrodzony. Inwestycja powstaje w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie ma być ukończone pod koniec 2022 roku.

Na terenie obiektu nie zabraknie zieleni i roślinności – pojawi się łącznie 120 drzew, a będą to między innymi brzozy. Zamontowane mają zostać elementy małej architektury, w tym osiem nowych ławek. Mają powstać również alejki i chodniki z kostki brukowej oraz sześć nowych miejsc postojowych – jedno będzie dla osób niepełnosprawnych. Na boisku stanie antywłamaniowy kontener na sprzęt sportowy na potrzeby osób korzystających z obiektów sportowych.

Teren tuż obok stawu Szachta zyska na atrakcyjności. Przypomnijmy, że obok stawu powstała nowa oświetlona ścieżka rowerowa. Budowa nowych boisk powinna ruszyć już we wrześniu, a inwestycję wykona bytomska firma Celmar Sp. z o.o. i będzie kosztować ponad 736 tysięcy złotych. Inwestycja jest realizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego i stanowi kontynuację projektu, w ramach którego powstały już dwa boiska do siatkówki plażowej.

Źródło informacji: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
3
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.