Obchody Święta Wojska Polskiego w Gliwicach
Zdjęcie: Z. Daniec / UM Gliwice
Aktualności

Obchody Święta Wojska Polskiego w Gliwicach

W przyszłym tygodniu odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego w Gliwicach. 12 sierpnia podziękujemy im za służbę podczas uroczystości.

Święto przypada 15 sierpnia, ale w Gliwicach uroczystości odbędą się 12 sierpnia – w piątek. Podczas tego święta, upamiętniamy wygraną Bitwę Warszawską w 1920 roku. Jak będzie przebiegał dzień obchodów Święta Wojska Polskiego?

Obchody Święta Wojska Polskiego w Gliwicach

Uroczystość zacznie się od mszy świętej w intencji żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego, która będzie odprawiona o godzinie 9:00 w Kościele Garnizowanym p.w. Św. Barbary w Gliwicach. Tuż po mszy – około godziny 10:00 – uczestnicy obchodów przemaszerują ulicą Prymasa Stefana Wyszyńskiego na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbędzie się Apel Pamięci Oręża Polskiego. Uroczyste świętowanie zakończy salwa honorowa i złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka.

Podczas trwania obchodów mogą wystąpić czasowe utrudnienia drogowe dla ruchu kołowego na trasie od Kościoła Garnizowanego p.w. Św. Barbary do Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.