Wytrop historię razem z gliwickimi placówkami kulturalnymi
AktualnościKultura

Wytrop historię razem z gliwickimi placówkami kulturalnymi

Już od sierpnia ruszają ciekawe zajęcia edukacyjne w Willi Caro i Oddziale Odlewnictwa Artystycznego w Gliwicach. Wytrop historię z gliwickimi placówkami.

Co nas czeka podczas zajęć? Na przykład zwiedzanie baśniowych pałaców górnośląskich i przemysłowców i XVIII-wiecznego Rzymu i to wszystko w naszym mieście. Zajęcia przeznaczono dla młodszej publiki, a zaczną się od 2 sierpnia i potrwają do końca sierpnia.

Wytrop historię razem z gliwickimi placówkami kulturalnymi

Zajęcie edukacyjne będą odbywać się w dwóch gliwickich placówkach – w Willi Caro przy ulicy Dolnych Wałów 8a oraz Oddziale Odlewnictwa Artystycznego przy ulicy Bojkowskiej 37. Muzeum w Gliwicach przygotowało aż 5 tematów. Nasze pociechy będą mogły poznać tajniki sztuki rzeźbiarskiej, ale i również nabyć wiedzę na temat podań ludowych i słowiańskiej mitologii.

Podczas drugiej części wakacji będziemy mogli zobaczyć najbardziej cenne prace ze zbiorów gliwickiego muzeum – XVIII-wieczne grafiki Giovanniego Battisty Piranesiego. Będą również wycieczki z historią w tle – w Pławniowicach, Nakle czy też Brynku, gdzie zlokalizowane są piękne pałace przemysłowej arystokracji Górnego Śląska. Zapisy odbywają się pod numerem telefonu: 783 560 006.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.