O nas
Kontakt

Wimbledon testuje zestawy słuchawkowe 5G dla niedowidzących fanów tenisa

Laura Kowalczyk

Wimbledon testuje zestawy słuchawkowe 5G dla niedowidzących fanów tenisa

Technologia może pomóc ludziom oglądać mecz z dowolnego miejsca w tłumie i cieszyć się spektaklem wraz z przyjaciółmi i rodziną.

Wimbledon testuje nowe zestawy słuchawkowe GiveVision zasilane przez Vodafone 5G na korcie centralnym i korcie nr 1 podczas mistrzostw, które umożliwiają fanom niedowidzącym oglądanie tenisa na żywo.

Po raz pierwszy w sporcie zastosowano technologię 5G.

Zestawy słuchawkowe przesyłają strumieniowo materiał na żywo z lokalnych kamer telewizyjnych przez 5G i ulepszają materiał, aby dopasować go do określonego profilu wzroku danej osoby. Przybliżając obrazy do oka i stymulując komórki fotoreceptorów w siatkówce, można odzyskać pewien stopień widzenia.

Korzystając z 5G, kibice mogą być w pełni zanurzeni w akcji, ponieważ mogą oglądać mecz na żywo z dowolnego miejsca na trybunach.

Wcześniej fani sportu korzystający z zestawów słuchawkowych mogli oglądać transmisje na żywo, ale musieli znajdować się w odległości 10-20 m od nadajnika we wcześniej określonym obszarze „dostępności”, przy czym każde urządzenie mogło obsługiwać tylko ograniczoną liczbę zestawów słuchawkowych.

Sieć 5G obejmuje swoim zasięgiem cały kort lub stadion w nieograniczonej liczbie, dzięki czemu niedowidzący fani mogą cieszyć się akcją z dowolnego miejsca w tłumie razem ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Oprócz dostępu do transmisji na żywo, osoby testujące zestawy słuchawkowe mogą przełączać się między trybami i korzystać z telefonu z aparatem w zestawie słuchawkowym, aby skupić się na dowolnej akcji.

Wykorzystanie superszybkiej sieci 5G firmy Vodafone do zasilania zestawów słuchawkowych eliminuje opóźnienia między transmisją transmisji a zestawami słuchawkowymi, a także pomaga zwiększyć szybkość i niezawodność zestawów słuchawkowych GiveVision w środowisku sportowym na żywo, czyniąc je dostępnymi dla większej liczby osób i w większej liczbie lokalizacji.

Ponieważ utrata wzroku u poszczególnych osób jest różna, zestawy słuchawkowe można dostosować do specyficznych wymagań każdej osoby, co pozwala użytkownikowi dostosować wrażenia do osobistych potrzeb i niezależnie śledzić akcję na korcie.

Obejmuje to takie funkcje, jak zmiana powiększenia, jasności i kontrastu materiału filmowego.