Koncert Jacka Kadisa w Gliwicach
AktualnościKultura

Koncert Jacka Kadisa w Gliwicach

Już w najbliższy weekend odbędzie się koncert Jacka Kadisa w ramach amfiteatrowego podwórka Lato 2022 w Gliwicach.

Koncert Jacka Kadisa odbędzie się w niedzielę – 17 lipca, o godzinie 19:00 w Gliwicach przy ulicy Bednarskiej 8 w plenerze w podwórku, a w przypadku załamania pogody w siedzibie Fundacji PaskudoFonia. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja PaskudoFonia, partnerem projekt jest Centrum Kultury Victoria oraz patronami medialnymi Folk24 i Radio Danielka.

Kim jest Jacek Kadis?

Jacek Kadis to artysta dojrzały, piszący, grający i śpiewający już od wielu lat. Jego piosenki są prawdziwe i uczciwe, oparte na tym, co zna i przeżywa. Jacek bywa lirykiem – czułym i powściągliwym, satyrykiem – błyskotliwym i złośliwym, moralistą – szczerym i nienachalnym,  społecznikiem – świadomym i zaangażowanym. Jest poetą osadzonym w czasem wręcz karkołomnej grze słów, kontrastach i metaforach – i swojskim chłopakiem, nazywającym rzeczy po imieniu.

W repertuarze Jacka Kadisa, obok jego autorskich pieśni i piosenek, znajdują się utwory Jacka Kaczmarskiego, Edwarda Stachury, wiersze Karola Wojtyły, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Agnieszki Osieckiej. Uczestnik i laureat większości konkursów i festiwali piosenki literackiej w Polsce. Z pianistą Michałem Dzikiem nagrał dwie płyty: „W poczekalni”  oraz „Piosenka nienapisana” Pomysłodawca, koordynator i współorganizator Cyklicznych Spotkań z Twórczością Bardów BARDOGRAJKA – imprezy, która od 2008 roku promuje i propaguje twórczość i twórców szeroko pojętej autorskiej piosenki literackiej.

W amfiteatrze podwórka – Lato 2022

Projekt ten objął i obejmie cztery koncerty plenerowe w podwórku przy ulicy Bednarskiej 8 w Gliwicach. Odbywają się one zazwyczaj w wieczorne niedziele podczas wakacji, a jeden z nich odbył się 26 czerwca. Gdyby nastąpiło załamanie pogody to koncert odbędzie się w lokalu Fundacji PaskudoFonia na zapleczu Sklepiku Charytatywnego PasCuda. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło informacji: Kultura UM Gliwice
Zdjęcie: Jan Poprawa

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.