Na co będziemy głosować w Gliwickim Budżecie Obywatelskim na rok 2023?
Aktualności

Na co będziemy głosować w Gliwickim Budżecie Obywatelskim na rok 2023?

Miasto ogłosiło listę zakwalifikowanych projektów do Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023, a już wkrótce ruszy głosowanie na miejskie zadania.

Do głosowania w Gliwickim Budżecie Obywatelskim na rok 2023 zakwalifikowało 130 projektów w tym 122 dzielnicowych i 8 ogólnomiejskich. Głosowanie na zadania mają rozpocząć się już 24 sierpnia na platformie www.decydujmyrazem.gliwice.pl. Na projekty będziemy mogli zagłosować elektronicznie lub tradycyjnie.

Na co będziemy głosować w Gliwickim Budżecie Obywatelskim na rok 2023?

Głosowanie rozpocznie się 24 sierpnia o godzinie 8:00 i potrwa do 14 września do godziny 20:00. W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec naszego miasta – bez ograniczeń wieku. Na projekty będzie można dwa głosy – jeden na dzielnicowy, drugi na ogólnomiejski. Głosować będziemy mogli:

  • elektronicznie poprzez formularze na stronie decydujmyrazem.gliwice.pl – ważność oddanego głosu będzie weryfikowana poprzez zatwierdzenie linku aktywacyjnego przesłanego na adres e-mail lub poprzez wprowadzenie kodu otrzymanego jako SMS,
  • tradycyjnie w formie papierowej – wypełnione i podpisane formularze będzie można wrzucać do oznakowanych urn w:
    • Urzędzie Miejskim przy ul. Zwycięstwa 21 oraz w filii UM przy ul. Jasnej 31A,
    • Centrum 3.9 – Gliwickim Ośrodku Działań Społecznych przy ul. Zwycięstwa 1, ul. Jagiellońskiej 21 i ul. Studziennej 6,
    • Wybranych filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Gliwicki Budżet Obywatelski 2023

Na zadania z GBO 2023 przeznaczono sumę ponad 8,3 mln złotych, w tym na projekty ogólnomiejskie – 1 mln złotych, a na dzielnicowe ponad 7,3 mln złotych. Cała procedurę budżetu obywatelski pilnuje Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.