Otwarcie Marco Football Center w Gliwicach
fot. M. Buksa / UM Gliwice
AktualnościSport

Otwarcie Marco Football Center w Gliwicach

W tym tygodniu nastąpiło oficjalne otwarcie sportowego miejsca Marco Football Center w Gliwicach. To jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów sportowych.

Innowacyjny kompleks obiektów sportowych jest przeznaczony do uprawiania piłki nożnej, który ma służyć zarówno profesjonalistom, jak i amatorom. Nowe sportowe miejsce wybudowała firma Marco w Gliwicach, a sam obiekt nosi nazwę Marco Football Center. Inwestycja ta pociągła za sobą ponad 8 mln złotych.

– Marco Football Center to obiekt najwyższej klasy w tej części Europy. Inwestujemy w jakość i wyjątkową funkcjonalność, aby dać maksimum korzyści i zadowolenia wszystkim, którzy chcą grać w piłkę na dużo wyższym poziomie – podkreślał Marek Śliboda, właściciel firmy Marco, inwestor ośrodka MFC.

Marco Football Center w Gliwicach

Nowy kompleks znajduje się przy ulicy Ceglarskiej 40a w Gliwicach. Centralne miejsce obiektu zajmuje robiące spore wrażenie boisko piłkarskie o wymiarach 84×53 metrów ze sztuczną nawierzchnią trawiastą o wysokiej jakości. Na boisku można grać mecze oraz prowadzić szkolenie, a na potrzebny odbywających się w tym samym czasie zajęć grupowych – główne boisko można podzielić na trzy osobne o wymiarach 53 x 26,5 metrów każde.

Dmuchany dach boiska

Boisko ma ciekawy i nietypowy dach, który jest dmuchany. Nad płytką boiska wznosi się powłoka pneumatyczna, która tworzy zamkniętą kopułę o wysokości 16 metrów w najwyższym punkcie. Czasem taką konstrukcję potocznie zwie się „balonem”. Konstrukcja ta jest wykonana z dwóch warstw lekkich membran z tworzywa sztucznego. Stały kształt „balona” utrzymuje dzięki ciągłemu nadmuchowi z zewnętrznych wentylatorów.

Budynek sportowo-socjalny kompleksu sportowego

Do hali bezpośrednio przylega budynek sportowo-socjalny. To pierwsza w Europie konstrukcja, gdzie hala zadaszona jest bezpośrednio połączona ze stałym obiektem zaplecza usługowego. Dzięki temu pozwala to na szybkie, łatwe i komfortowe przejście do hali prosto z pomieszczeń szatniowych, które mają bezpośredni dostęp do węzłów sanitarnych.

Oprócz tych pomieszczeń w zapleczu mieści się również recepcja, sala do treningu motorycznego oraz gabinet fizjoterapii. Znajdziemy tam też Mundial Caffe&Bar, czyli strefę relaksu dla sportowców i gości, gdzie można napić się herbaty lub kawy oraz dzięki szklanej ścianie zajrzeć do środka hali. Zamontowano również monitory, dzięki którym będziemy mogli prowadzić streaming, obserwować transmisje i relacje np. z spotkań meczowych.

Zewnętrzne boisko

W kompleksie sportowym znajdziemy także zewnętrzne boisko ze sztuczną murawą i ścianą do doskonalenia techniki piłkarskiej. Na wiosnę będziemy mogli skorzystać z placu rozgrzewkowo-rekreacyjnego z zestawem urządzeń do treningu i ćwiczeń indywidualnych.

Cały obiekt jest ogrodzony, oświetlony i na bieżąco monitorowany. Znajdziemy obok obiektu parking dla samochodów, który pozwala również na wjazd autokarów klubowych.

Marco Football Center jest czynne przez 365 dni w roku, przez siedem dni w tygodniu – od rana do późnych godzin wieczornych.

Świetne współpraca

Tego miejsca nie ma, gdyby nie współpraca z Jarosławem Kaszowskim – popularny piłkarz Piasta Gliwice, który w tych samych barwach przeszedł od B-klasy do Ekstraklasy. Obecnie prowadzi Akademię Piłkarską Team. Razem z firmą Marco pracowali nad założeniami koncepcyjnymi nowego kompleksu sportowego w Gliwicach.

fot. M. Buksa / UM Gliwice

Nowy obiekt stał się bazą treningową dla Akademii Piłkarskiej Team, w której trenuje ponad 300 młodych piłkarzy.

Przez cały rok Marco Football Center będzie dla nas znakomitym miejscem prowadzenia intensywnego, profesjonalnego szkolenia i treningu – od 4-latków stawiających pierwsze kroki na murawie po młodych piłkarzy z szerokimi perspektywami na sukces –  mówił Jarosław Kaszowski.

Źródło informacji, zdjęcia: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.