spotkanie autorskie z karoliną kuszczyk
AktualnościKultura

Spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk

Gliwickie placówki kulturalne zapraszają na spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk, które odbędzie już w przyszłym tygodniu.

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej i Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach zapraszają na spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk, autorką reportażu „Poniemieckie”. Jest to materiał, dzięki któremu odbędziemy sentymentalną podróż w czasie.

Spotkanie autorskie z Karoliną Kuszyk

Autorka zabiera nas w ciekawą podróż po obszarach przyłączonych do naszego kraju po II wojnie światowej, a szczególnie po tych dwóch terenach: Dolny Śląsk i Legnica. Z Legnicy pochodzi Karolina Kuszyk. W swym reportażu stara się znaleźć odpowiedzi na pytania czym tak naprawdę jest poniemieckie – co znaczy dla nas i jak aktualnie o nie dbamy.

Wydarzenie poprowadzi Agnieszka Zientarska – dziennikarka, polonistka, filozofka i podróżniczka. Spotkanie sfinansowano przez Konsulat RFN w Opolu. Liczba na wydarzenie jest ograniczona. Obowiązują zapisy poprzez kontakt z koordynatorką projektu Sandrą Mazur – sandra.mazur@haus.pl, tel. 77 407 9522. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną, uczestnicy spotkania będą musieli złożyć pisemne oświadczenie.

Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia, o godzinie 18:00 w Bibliotece Centralnej MBP w Gliwicach przy ulicy Kościuszki 17.

Kim jest Karolina Kuszczyk?

Autorka urodziła się w 1977 roku. Jest germanistką i polonistką, absolwentką Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, tłumaczką literatury niemieckiej i trenerką kompetencji międzykulturowych. Stypendystka DAAD i laureatka berlińskiego poetry slam w językach słowiańskich. Mieszka i pracuje w Berlinie i na Dolnym Śląsku. „Poniemieckie” to jej debiut książkowy.

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.