O nas
Kontakt

Wszystkie łapy na pokładzie: ten rejs o zachodzie słońca w Singapurze to luksusowa wycieczka dla kotów i ich ludzi

Laura Kowalczyk

Wszystkie łapy na pokładzie: ten rejs o zachodzie słońca w Singapurze to luksusowa wycieczka dla kotów i ich ludzi

Koty i woda zwykle nie mieszają się ze sobą, ale Twój koci towarzysz będzie podczas tej podróży całkowicie bezpieczny i suchy.

Właściciele kotów w Singapurze mogą teraz zabrać swoje ukochane zwierzaki na luksusowy rejs o zachodzie słońca.

Podczas każdego rejsu na pokład żaglowca Royal Albatross może zabrać 130 ludzi i 15 kocich towarzyszy. Właściciele mogą delektować się cztero- lub siedmiodaniowym posiłkiem, podczas gdy ich koty odpoczywają, cieszą się widokami i spotykają się towarzysko.

„Koty mają swoje własne, małe, przestronne domki – nazywamy to kotami-bananami, przypominające domek, w którym mogą się w nim wylegiwać, aby cieszyć się morską bryzą i zachodem słońca” – mówi Sylvia Lee, menedżer ds. sprzedaży partnerskiej w Tall Ship Adventures .

Po przepłynięciu wzdłuż wyspy wypoczynkowej Sentosa z widokiem na panoramę Singapuru, przygoda kończy się krótkim pokazem sztucznych ogni.

ROSLAN RAHMAN/AFP
Royal Albatross oferuje rejsy zarówno dla kotów, jak i psów – ale nie w tym samym czasie.

„Myślę, że radzą sobie bardzo dobrze… cieszą się tym widokiem i, jak sądzę, poczuciem wolności, jakie zapewniają” – mówi Marissa Ng, 28-letnia specjalistka ds. zasobów ludzkich, która zabrała swoje pięcioletnie dziecko ragdollowe koty Coco i Bobo podczas rejsu.

Czy rejs jest bezpieczny dla kotów?

Firma Tall Ship Adventures, która organizuje rejsy, twierdzi, że konsultowała się z ekspertami i organizacjami zajmującymi się dobrostanem kotów, takimi jak Towarzystwo Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt, aby zapewnić bezpieczeństwo na pokładzie.

Kiedy zwierzęta dotrą na statek, muszą znajdować się w transporterze. Na pokładzie koty muszą być zawsze bezpiecznie zapięte i na smyczy. Aby wziąć udział w luksusowym doświadczeniu, muszą zostać również zaszczepione i wysterylizowane lub wykastrowane.

„Uprzęże i smycze powinny być założone przez cały czas – jest to obowiązkowe” – mówi Lee.

ROSLAN RAHMAN/AFP
Właściciele kotów w Singapurze mogą teraz zabierać swoje zwierzaki na luksusowe rejsy o zachodzie słońca, idealne dla rozpieszczonych kociąt, które lubią w życiu piękniejsze rzeczy.

„Uczyńmy to obowiązkowym, a następnie radzimy im zabrać ze sobą przenośne wentylatory, okłady z lodu i własne małe butelki z wodą, aby były to ich własne, małe, wygodne rzeczy, z których korzystają”.

Mahmud, czteromiesięczny kociak krótkowłosy, zachował spokój i drzemał obok swojej rodziny, mimo że był to jego pierwszy raz w szelkach.

„To dobry czas na spędzenie dnia z rodziną, ponieważ właśnie przywieźliśmy Mahmuda” – mówi Aziana Aziz, 41-letnia nauczycielka żeglująca z synem i mężem.

„Podoba mu się to… jest ciekawy, rozgląda się, więc tak, szczęśliwy kot, tak myślę”.

Czy na rejs można zabrać inne zwierzęta?

Rejsy z kotami to tylko najnowsza oferta Tall Ship Adventures, ale firma przyjmuje psy od 2021 roku. Do tej pory około 2000 osobników wypłynęło w morze ze swoimi właścicielami.

Istnieje kilka różnic w doświadczeniach z psami i kotami pływającymi w różne dni. Psy otrzymują na pokładzie trzydaniowy posiłek, ale koty rzadziej jedzą w nieznanym otoczeniu, dlatego należy zabrać je ze sobą do domu.

ROSLAN RAHMAN/AFP
Jeden z kocich gości odpoczywających na pokładzie statku.

Jednak sprzedaż biletów dla kotów szybko dogania ich psie odpowiedniki. Ponad 200 pasażerów dokonało już rezerwacji w cenie 225 dolarów szwedzkich (153 euro) za sztukę.