Aktualności

Zakończono budowę połączenia ulicy Chałubińskiego z Tarnogórską w Gliwicach

Właśnie zakończono budowę połączenia ulicy Chałubińskiego z Tarnogórską w Gliwicach. To nowa droga o długości pół kilometra.

Łącznik ulicy Chałubińskiego z Tarnogórską oddano w zeszłym tygodniu do ruchu kołowe. Połączenie drogi jest o długości pół kilometra. Nie tylko skorzystają z niej kierowcy, ale również piesi i rowerzyści. Co jeszcze powstała w ramach budowy nowego łącznika?

Zakończono budowę połączenia ulicy Chałubińskiego z Tarnogórską w Gliwicach

W ramach budowy nowego gliwickiego łącznika powstało wyniesione skrzyżowanie i pasy wibracyjno-akustyczne, by te przypominały zachowaniu ostrożności kierowcom w drodze do skrzyżowania. Przebudowano także 200 metrów odcinka ulicy Tarnogórskiej i budowę nowego trójwlotowego skrzyżowania oraz przebudowę skrzyżowania ulicy Halika z Tarnogórską. Powstało nowe oświetlenie uliczne i kanalizacja deszczowa.

Nasze oko przy połączeniu może przekuć nowa nasadzenia, czyli wiśnie i brzozy oraz 4,5 tysiące krzewów. Nowy łącznik umożliwia przede wszystkim skomunikować istniejące już zabudowy przy Grodzkiego, jak i terenów przyległych – przeznaczonych w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego pod budownictwo mieszkaniowe. Inwestycja kosztowała 4,6 mln złotych.

Zakończono budowę połączenia Chałubińskiego z Tarnogórską w Gliwicach

Źródło informacji, zdjęcia: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.