Policja w Gliwicach: Odurzeni jeździli po gliwickich drogach
Aktualności

Policja w Gliwicach: Odurzeni jeździli po gliwickich drogach

Polska policja nie tylko zajmuje się podejrzanymi o związki z narkobiznesem, ale też zatrzymują odrzuconych, którzy jeździli w takim stanie po drogach.

Takie sytuacje zdarzają także i na gliwickich drogach. Policja w Gliwicach zatrzymała trzy osoby, które kierowały pojazdy mechaniczne pod wpływem narkotyków. Jeden z nich widząc policjantów zaczął uciekać po kolizji z barierkami, rzucił się do wody i tak próbował uniknąć kary. Kara jednak go nie ominęła.

Policja w Gliwicach: Odurzeni jeździli po gliwickich drogach

34-latek, który podróżował samochodem marki volkswagen na zjeździe z DTŚ na drodze krajowej nr 88 w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki. Gdy zorientował się, że nadjeżdża drogówka – wyskoczył z auta i rzucił się do rzeki. Tym samym chciał uniknąć kary, ale kara go nie ominęła. Jeden z mundurowych ujął uciekiniera. Policjanci sprawdzili mężczyznę sprzętem do testowania narkotyków w organizmie i wykryli, że 34-latek jest odurzony kokainą. Odurzonego uciekiniera przekazano kryminalnym oraz odebrano mu uprawnienia do kierowania pojazdem.

8 stycznia około godziny 21:00 w Sośnicy – patrol drogówki zatrzymał samochód BMW. Policjanci od razu zorientowali się, że 20-latkiem jest coś nie tak i wygląda on coś „niewyraźnie”. Alkomat nic nie wykazał, ale za to narkotest już tak. Kierowca BMW był pod wpływem marihuany.

Twarde narkotyki zatrzymali mundurowi z innej drogówki – kolejnego dnia, w niedzielę w godzinach wieczornych w Śródmieściu. Policja zatrzymała samochód osobowy marki opel. Odurzonego złapał policjant po służbie, gdzie zauważył dziwnie zachowującego się kierowcę Opla – natychmiast powiadomił dyżurnego. We wskazane miejsce udał się patrol i zatrzymał pojazd. Po krótkiej wymianie zdań z kierowcą – funkcjonariusze nabrali podejrzeć. 48-latek był trzeźwy, ale tak jak wyżej – był pod wpływem narkotyków, a dokładnie pod wpływem amfetaminy. Policja w jego samochodzie znalazła także znaczą ilość narkotyków.

„Wymienione osoby odpowiedzą za kierowanie „pod wpływem”, zatrzymano im uprawnienia. Sprawami narkotyków zajęli się kryminalni. Sprawy te skończą się w sądzie” – czytamy na stronie gliwickiej komendy.

Źródło informacji: KMP Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.