Miasto Gliwice jak co roku zagra z WOŚP
AktualnościLifestyle

Miasto Gliwice jak co roku zagra z WOŚP

Przed nami 30. finał WOŚP, a miasto Gliwice jak zawsze zagrają z fundacją. 30 stycznia na gliwickim Rynku czekać na nas będzie mnóstwo atrakcji.

Już w niedzielę – 30 stycznia odbędzie się już jubileuszowy finał WOŚP. Na Rynku w Gliwicach będzie mnóstwo atrakcji. Odbędą się koncerty, na których między wystąpią Muchy i Pozyton Sound. Tego dnia obchodzimy również nieoficjalny dzień życzliwości.

Dlaczego warto wesprzeć WOŚP?

Jeśli wesprzemy WOŚP choćby najdrobniejszą kwotą, to fundacja będzie mogła zapewnić najwyższe standardy diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W czasie tej jednodniowej zbiórki, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zrobi wszystko aby u najmłodszych pacjentów jak najszybciej stwierdzać ewentualne nieprawidłowości wzroku i podejmować natychmiastowe leczenie tego najważniejszego zmysłu, który pomaga poznawać nasz świat.

W minionym roku Gliwice we wszystkich sztabach fundacji zebrało 331 658,61 złotych. Czy w 2022 roku uda się zebrać więcej? Miasto ma nadzieję, że tak 😊.

Miasto Gliwice jak co roku zagra z WOŚP

Pełnych energii, życzliwości i uśmiechniętych wolontariuszy będzie można spotkać z puszkami fundacji na terenie calutkiego miasta, gliwicki wielki finał odbędzie się na Rynku. Tam startujemy z wydarzeniem od godziny 13:00, gdzie zaczynamy od rodzinnego pikniku z ogromem atrakcji. Przez cały czas będziemy mogli wesprzeć podopiecznych fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a na scenie prowadzone będą licytacje gadżetów.

Atrakcje na gliwickim Rynku

Oprócz standardowych stoisk organizacji pozarządowych oraz sportowych, stanie tam również osada Wikingów i ich przyjaciół – za to odpowiada Stowarzyszenie Utgard. Do wydarzenia w 2022 roku dołączą wspaniałe alpaki. Zagroda alpak na pewno nie przyciągnie tylko dzieci, ale zapewne też i dorosłych. Dla miłośników lotów przygotowana zostanie makieta samolotu, a podczas finału będziemy mogli wziąć udział w zajęciach z pierwszej pomocy.

Plan wydarzenia – 30 stycznia na Rynku
  • 13:00 rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego – stoiska organizacji pozarządowych i gastronomiczne, konkursy, zabawy oraz licytacje
  • 16:30 Belefer band
  • 17:30 Dejlu
  • 18:30 Pozyton
  • 20:00 Światełko do Nieba – pokaz laserów
  • 20:20 Muchy

Źródło informacji, zdjęcie: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.