funzeum
AktualnościKultura

Wkrótce otwarcie nowej atrakcji w mieście. Poznajcie Funzeum

Za niedługo nastąpi otwarcie nowej atrakcji w Gliwicach. Czym jest Funzeum, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej? Tego dowiecie się w naszym artykule.

Funzeum to Muzeum Sztuki Współczesnej. Obiekt ma prawie 4000 metrów kwadratowych i znajdziecie tam mnóstwo rozrywki i edukacji. To największe takie miejsce w całym kraju. Znajdziemy tam bardzo dużo interaktywnych i niepowtarzalnych eksponatów, które czekają na naszą kreatywność.

Poznajcie Funzeum – nowe miejsce na mapie Gliwic

Czym jest Funzeum? Jest to Muzeum Sztuki współczesnej. Jak czytamy na stronie nowego obiektu to muzeum tylko na odwrót. Praktycznie zawsze gdy udajemy się do muzeum to spotkamy nakazy, zakazy i same zasady. Tutaj – nie ma takiego czegoś.

„Czas to zmienić! Jeśli chcesz doświadczać, widzieć, czuć i przeżywać wystawy – znajdziesz to tylko u nas! “Eksponatów” w Funzeum można dotykać. Można na nich siadać, chodzić po nich, a nawet wchodzić do środka” – czytam na oficjalnej stronie.

W innowacyjnym obiekcie każdy znajdzie coś dla siebie – i dzieci, i dorośli. Na miejscu znajdziemy wiele różnorakich eksponatów, które są niepowtarzalne i interaktywne. To właśnie Ty masz wpływ na to, co się dzieje w tym miejscu.

Tutaj obowiązuje jedna zasada i jest nią: ZAKAZ ZAKAZYWANIA.

„Odwiedzając Funzeum, przygotuj się na kompletnie nieznane Ci doświadczenie, to zupełnie nowy typ obiektu rozrywkowo-edukacyjnego. Już na wejściu wiesz, że tutaj możesz wszystko, a jedynym zakazem jest zakaz zakazywania. Funzeum możesz kreować, na swoich zasadach. Zwykłe zwiedzanie zmienisz w niepowtarzalną i ekscytującą przygodę, krok po kroku poznając nasz magiczny świat. Co najważniejsze podczas tej beztroskiej zabawy możesz się sporo dowiedzieć.”

Tutaj uwolnisz swoją wyobraźnie i kreatywność – po prostu daj się ponieść – jak to piszą na stronie obiektu – FUNTAZJI. Ponad 4 tysiące metrów kwadratowych i ponad 50 ekscytujących, multisensorycznych oraz interaktywnych instalacji, w kilkunastu pokojach inspirowanych magią światła i kolorów.

„To nasz mały kawałek świata stworzony po to byś mógł wyrazić siebie. Spędzisz tutaj długie, fascynujące godziny, a jedynym ogranicznikiem będzie Twoja wyobraźnia. Eksploruj, doświadczaj i kreuj Funzeum razem z nami!”

Lokalizacja obiektu

Nowa atrakcja znajduje się przy ulicy Pszczyńskiej 315 w Gliwicach. O dacie otwarcia na pewno poinformujemy na naszym portalu Tylko Gliwice.

Więcej informacji na temat nowego obiektu znajdziecie na stronie www.funzeum.pl.

Źródło informacji, zdjęcie: Funzeum

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
3
Nie
1

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.