puchar europy w pływaniu w płetwach
AktualnościSport

Gliwice: Puchar Europy w pływaniu w płetwach

Już w ten weekend w Gliwicach odbędzie się Puchar Europy w pływaniu w płetwach na krytej pływalni Olimpijczyk na Koperniku.

Puchar Europy w pływaniu w płetwach odbędzie się 27 i 28 listopada na krytej pływalni Olimpijczyk na Koperniku. Do naszego miasta zjedzie się aż dwudziestu klubów pływackich. Pływalnia kryta, o której mowa to idealne miejsce do przeprowadzenia tak prestiżowych zawodów.

Gliwice: Puchar Europy w pływaniu w płetwach

Na pływalni Olimpijczyk na Koperniku w Gliwicach odbywa się wiele prestiżowych zawodów pływackich. Teraz czas na Puchar Europy w pływaniu w płetwach, a na basen zjedzie się aż 20 klubów pływackich. Między innymi będą to kluby z Ukrainy, Litwy, Czech, Niemiec, Estonii i Białorusi. Zawody te od lat są rozgrywane w naszym mieście.

Turniej skierowany jest do najmłodszych grup wiekowych, ale na tym wydarzeniu mogą startować także starsi pływacy, którzy w tym momencie powalczą o kwalifikacje na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Europy w 2022 roku.

Kto będzie reprezentował Polskę na zawodach pływackich?

Powołanie dostali najlepsi zawodnicy z tej dyscypliny pływania – Szymon Kropidłowski (klub Manata Kościerzyna) oraz Antonina Dudek (Delfinek Chodzież), którzy na Mistrzostwach Świata w Tomsku uzyskali nominację do startu w The World Games 2022 w USA. Impreza ta jest bardzo ważna dla takich zawodników, a jest ona rozgrywana raz na cztery lata, czyli jak olimpiada. Aktualnie pływanie w płetwach nie jest dyscypliną olimpijską, choć mocno pretenduje do włączenia do programu.

O której zacznie się Puchar Europy?

27 listopada zawody potrwają od godziny 9:00 do 12:00 oraz od 15:00 do 18:00. Z kolei w niedzielę zaczną się o godzinie 9:00 do 12:00 i potrwają wtedy konkurencje dla osób z niepełnosprawnością umysłową.

Osoby chcące w weekend skorzystać z pływalni Olimpijczyk powinny zapoznanie się z harmonogramem. Szczegółowe informacje na temat zawodów można znaleźć na stronie internetowej http://livetiming.pl.

Źródło informacji: UM Gliwice

Komentarze

Czy podobał się artykuł?

Tak
0
Nie
0

Więcej w:Aktualności

Może ci się spodobać

Komentarze są zablokowane.